אירוח כדרך חיים

המצע מדברי, העיצוב מדויק, ההשלמה האנושית היא של הפרטים הקטנים.

עבורנו האירוח הוא דרך חיים, ניסינו לשים לב לכל פרט שתפגשו כאן, מתוך מחשבה על כל רגע שלכם כאן, בכל סוויטה ובכל אזור במתחם.

המחשבה שלנו במהלך תכנון "זמן ערבה", הייתה לתת לאורחים מימד קשוב של פינוק ושלווה, ליצור הרמוניה בין האמירה האותנטית של המדבר לבין חוויית אירוח ייחודית, מדויקת ושונה באיכויות שלה.

בזכות שילוב שנוצר בין חומרים מקומיים כגון לבני אדמה, כפות תמרים ועץ, יחד עם בניה מתקדמת משמרת אנרגיה – לבין פריטי עיצוב אותנטיים שאספנו ובחרנו בקפידה, נוצר מרחב מעורר השראה שנעים מאד לשהות בו.

בזמן ערבה שילבנו אהבות וסיפורים ממי שאנחנו, הן בסוויטות והן ברחבי הכפר, שזרנו בעדינות סמלים וניחוחות ממדבריות שונים בעולם יחד עם עבודות אומנות מקוריות מחומרים ממוחזרים שנעשו ע"י אומנים מקומיים חברי כפר האומנים בצוקים,  מתוך מחשבה על כלכלה מקומית מקיימת ועל שימוש בחומרים ממוחזרים.

כל זאת כדי לאפשר שיח בין הפנים לחוץ, בין האדם לטבע, להקשיב לצרכים שלכם האורחים ולאפשר לתחושת הזמן שלכם כאן, לעשות את שלה.

המדבר ממנו הכל התחיל

לכל אחד מאיתנו יש את הרגעים האלה הזכורים במיוחד, רגעים של תובנה, רגעים של השראה, רגעים של אהבה שלעיתים קשה להסביר במילים. 

בזכות המסע אל עבר הרגעים האלו שמסבים לנו אושר,  אנחנו יכולים להמשיך וליצור את הדרך הייחודית שלנו בעולם.

לפני יותר מ – 20 שנה יצאתי למסע דו גלגלי במדבריות העולם, על קו הרוחב 32, המחבר בין מדבר סונורה שבמקסיקו, למדבר הסהרה ורוח המגרב, ובחזרה אל עבר המדבר שלנו כאן בערבה.

הזיכרונות, החוויות והרגעים שנאספו שם, לא נשכחו. גרגרי החול ואבק הדרכים ממקומות נידחים בעולם נערמו להם יחד מחכים לרגע הנכון … לזמן הנכון. את המסע ההוא המשכנו כאן בצוקים, בלב המדבר שלנו, עם חלום שהפך למציאות.

מסע בזמן

המסע השני שלנו המשיך כאן בישראל, מתוך אהבתנו למדבר, היה לנו ברור שאנחנו רוצים להתיישב בסביבה המדברית,  לבנות בה את הבית ולגדל בה ילדים. לאחר שהסתובבנו במרחבי הנגב והערבה וחיפשנו מקום מיוחד להתיישב בו, הובילה אותנו יד המקרה לישוב צוקים שבערבה, כך מצאנו את עצמנו כאן, מתוך מפגשים אקראיים עם אנשים שנקרו בדרכנו.

החזון הלך ונרקם, לבנות מקום שהוא חלק מסיפור מסע אישי, כזה המאפשר לאורחים לחיות את החוויה ולהתארח במקום שמעבר לאירוח במדבר – מביא איתו עיצוב מוקפד, חופש, השראה, ומסע במרחבי הזמן.

לאחר שהיכינו שורשים בצוקים, גילינו שחנינו בנקודת מפגש מדהימה המחברת שלוש יבשות, בטבורו של נתיב מסחר עתיק יומין המקשר בין אסיה, אירופה ואפריקה, נתיב אשר שימש את הנבטים, נוודי המדבר המיתולוגיים. התחושה הזו שלמסע שלנו יש פתאום חיבור על ציר הזמן למשהו מעורר השראה, הפכה ונרקמה אט-אט להיות זמן ערבה – סוויטות במדבר.

כתבו לנו ונשוב אליכם בהקדם

מה תרצו לחפש באתר?

.https://www.facebook.com/Zmanarava

https://www.facebook.com/Zmanarava

דילוג לתוכן